Sponsors

Hoofdsponsor

Historie

De voetbalvereniging in St.-Annaparochie is op 22 mei 1931 in het café van Klaas D. Broekens (Van Harenstraat 54) opgericht. Verantwoordelijk hiervoor zijn Dirk Sloep, Gjalt Hoekstra, Sybren de Koe, Klaas de Jong, Johannes Blanksma, Klaas de Boer en Klaas D. Broekens.
 
De vereniging gaat ‘Quick’ heten en heeft in de eerste jaren drie en soms vier elftallen waaronder vanaf het begin een juniorenteam.
 
Het tenue bestaat destijds uit een wit shirt, zwarte broek en zwarte kousen. Nog steeds zijn zwart en wit de clubkleuren. Het verschil met destijds is dat er tegenwoordig niet in een volledig wit shirt gespeeld wordt, maar staan er verticale zwarte en witte banen op het shirt.
 
Omdat er meerdere verenigingen in Nederland zijn die zich ‘Quick’ noemen, wordt het bestuur van de Bildtse club in maart 1933 door de voetbalbond geadviseerd om de clubnaam te wijzigen in vv St.-Annaparochie. Dit advies wordt opgevolgd.
 
Zoals iedere club kent ook de vv St.-Anna sportief en bestuurlijk hoge toppen, maar ook diepe dalen. Alles is afhankelijk van goede generaties; zowel op sportief als op bestuurlijk niveau.
 
In 2000 promoveert het eerste elftal van de zondagafdeling voor het eerst in het bestaan naar de derde klasse en in 2008 valt er weer een mijlpaal te vieren, nadat het eerste elftal de tweede klasse weet te bereiken. Weliswaar duurt dat verblijf aanvankelijk slechts een seizoen, maar in 2010 keert het team al terug naar de tweede klasse.
 
Naast voetballen op zondag is er ook de gelegenheid voor senioren om op zaterdag te spelen en zelfs op vrijdagavond zijn er twee 35+-teams van St.-Anna actief.
 
De vrouwenafdeling bestaat sinds 1983. De laatste jaren zijn er ieder seizoen twee seniorenteams en een aantal meisjesteams. Vrouwen 1 speelt na het kampioenschap in het seizoen 2011-2012 in de tweede klasse.
 
In de nacht van vrijdag 5 op zaterdag 6 juni 2009 brandt de bovenbouw (kantine) van de voetbalvereniging geheel af. De brand is aangestoken door een stel inbrekers. Door deze brand zijn alle prijzen verloren gegaan. In 2010 is er op de onderbouw, welke intact is gebleven na de brand, een geheel nieuwe kantine gebouwd.
 
Tot zover de geschiedenis van de club in een notendop. Wil je meer over de club aan de weet komen? Dat kan. Er zijn nog jubileumboeken te verkrijgen met daarin de volledige geschiedenis van de club vanaf 1931 tot en met juni 2006.
 
 
Ereleden
04-10-1948 Fedde B. van der Feen †
18-05-1981 Gerrit J. de Jong †
18-05-1981 Sjoerd van Dijk †
21-09-1998 Henk Sjoerdsma †
26-09-2005 Bauke de Vries
02-10-2006 Piet de Vries
21-09-2011 Arie Bouma †
21-09-2011 Jelle Posthumus
19-09-2012 Nienke Stap
18-09-2013 Coos van Kooten
22-09-2014 Piet J. Keizer
19-09-2016 Gerrit Minnema
19-09-2016 Jan K. de Groot
 
Leden van verdienste
16-09-2002 Jelke de Jager
19-09-2012 Frans G. Groen
19-09-2012 Hemko Kuiken
17-09-2018 Gosse Koopmans
21-09-2020 Siep Koopmans
21-09-2020 Tjepco Vrieswijk
 
Lid van verdienste KNVB
02-10-2006 Arie Bouma †
16-10-2013 Jelle Posthumus
 
KNVB-waarderingsspeld in goud
25-05-1991 Arie Bouma †
25-05-1991 Gerrit J. de Jong †
21-09-1998 Henk Sjoerdsma †
09-06-2006 Bauke de Vries
 
KNVB-waarderingsspeld in zilver
08-05-1971 Sybren de Koe †
08-05-1971 Douwe Schottmanns †
09-05-1981 Gerrit J. de Jong †
09-05-1981 Sjoerd van Dijk †
09-06-2006 Jelle Posthumus
09-06-2006 Jelke de Jager
09-06-2006 Nienke Stap
09-06-2006 Coos van Kooten
09-06-2006 Piet J. Keizer
09-06-2006 Jan K. de Groot
09-06-2006 Gerrit Minnema
09-06-2006 Piet de Vries
27-09-2010 Jaap ten Hoeve †

Waaier fan 't jaar
2015 Jan K. de Groot
2016 Mina Dijkstra
2017 Siep Koopmans
2018 Jan de Groot
2019 Tjepco Vrieswijk
2020 Sytze Jorrit Jorritsma
Delen

voeg je eigen gadgets toe aan deze pagina!